Pierwsza wizyta u ginekologa

Już po pojawieniu się pierwszej miesiączki każda młoda dziewczyna powinna wybrać się na wizytę do ginekologa. Należy powtarzać takie wizyty przynajmniej raz w miesiącu. Co dzięki nim zyskamy i jak powinny one wyglądać?

Po pierwsze, pamiętajmy, że ginekolog na samym początlu będzie musiał przeprowadzić z nami krótki wywiad. Opowiedzmy więc mu o wszystkich, przebytych chorobach, nawet jeśli one są dla nas krępujące i wstydliwe. W końcu takie rzeczy jak kłykciny pochwy są dla lekarzy zupełnie normalne. Nie bójmy się również badania ginekologicznego. Jeśli jednak mamy przed nim obawy, postawmy na wizytę u ginekologa w trakcie dni płodnych. Wtedy całe badanie przebiegnie dużo łagodniej. Bardzo przydatnym badaniem może się okazać np. cytologia. Jeśli lekarz nam ją zleci, skorzystajmy z tego. To badanie pomaga rozpoznać np. kłykciny kończyste u kobiet. A wbrew pozoeom mogą być one niestety niezauważalne na pierwszy rzut oka. Im szybciej je rozpoznamy, tym bardziej ułatwimy sobie całkowite wyleczenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *